Vyjádření Jany Pagáčové ke změnám ve vedení obvodu

Vážení spoluobčané,

vedení radnice bylo odvoláno na mimořádném zasedání zastupitelstva, aniž by tento bod byl řádně zveřejněn. Bylo to tajně a zákeřně, naprosto zbaběle, neboť tak se nechovají čestní muži. V dějinách našeho státu odvolat takto vedení městského obvodu a ještě k tomu v nouzovém stavu nemá obdoby. Aspoň je vidět, o co jim jde. Není to zájem o obvod, jen zneužít situace. Bohužel v době, kdy se staráme hlavně o naše nejzranitelnější občany, rozdáváme dezinfekci, snažíme se zajistit nákupy, roušky a dbáme na bezpečnost o naše zdraví, je toto jednání nemorální a za hranou etiky.

Nerozumím postoji pana Čmiela, proč to udělal a o co mu vlastně jde. Celé dva roky hlasoval, nikdy mi neřekl, že se mu něco nelíbí a proto jeho zrada a selhání jsou pro mě naprosto nepochopitelné. Člověk může být nespokojen, ale měl by to umět říci, vše je řešitelné. Když už měl jakýkoliv problém, jak tvrdí, měl se poradit s někým moudrým a nedělat zbrklá rozhodnutí, která mají zásadní dopad na obvod a lidi v něm. Měl podat svoji rezignaci, ale na to byl zbabělý. Radši převrat a zahrát si tak s osudy mnoha lidí, nejen úředníků. Jak ubohé. Škoda, že žádná vysoká škola nenaučí moudrosti, možná jen chytráctví, ale v tom je velký rozdíl.

Dělali jsme svou práci odpovědně a snažili jsme se přispět k Vaší spokojenosti. Samozřejmě nejde se všem lidem zavděčit. Bude mi chybět nejen práce v pokračování rozjetých projektů, ale i osobní setkávání s Vámi při různých akcích.   

Milí spoluobčané, nenechte se manipulovat a ovládat. Budou k Vám mluvit, jak vše bylo špatně. Nenechte se otrávit těmito řečmi. Nevěřte všemu, co Vám budou nalhávat. Vydržte v dobrém a věřte, že Boží mlýny melou ( sice někdy pomalu), ale pravda vždy vyjde najevo. Nebojte se vyjádřit svůj názor.

Budeme bedlivě sledovat počínání nového vedení, jeho další kroky. Budeme požadovat jeho vize, kam chtějí obvod směřovat a jak budou pracovat na jeho rozvoji. Slibuji Vám, že budeme dobrou opozicí a že budeme nadále s Vámi ve spojení. Vaše podněty pro nás budou stále hybnou silou, abychom to nevzdávali. Těší nás vaše podpora a věřte, že uděláme vše proto, abychom se vrátili. Vzpomeňme si na píseň „Modlitba pro Martu“, sice jsme jen malá komunální politika a v celostátním měřítku je to nesrovnatelné, ale tak nějak to cítím. Přesto z malých věcí vyrůstají ty velké. 

Děkuji Vám za Vaši podporu, kterou nám projevujete. Moc si ji vážím.

Jana Pagáčová 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *