Podpory lidí si velmi vážíme, řekl Patrik Hujdus

Vážení spoluobčané,

jak už víte, začátkem listopadu na zasedání zastupitelstva našeho městského obvodu došlo k mému odvolání z pozice starosty a současně také k odvolání tří místostarostů – Jany Pagáčové, Yvety Sekerákové a Vladimíra Řezáče. 

Stalo se tak v nouzovém stavu, bez předchozího upozornění a především díky tomu, že jeden z našich kolegů porušil koaliční dohodu a otočil se ke dvěma rokům společné práce zády.

I když v politice člověk musí být připravený na všechno, přiznávám, že mne nastalá situace zaskočila. Chápu, že žádnou funkci nemůže nikdo mít doživotně, ale měnit vedení obvodu po dvou úspěšných letech, ve kterých jsme zahájili a připravili mnoho kvalitních projektů, získali pro obvod na dotacích téměř sedmdesát milionů korun, naplánovali rozvoj v oblasti veřejného prostoru, školství, ale také v péči o byty a domy, se mi zdá nezodpovědné. 

Zástupci nového vedení obvodu prohlašují, že chtějí být transparentní a mít radnici otevřenou všem, a já jsem přesvědčený o tom, že přesně takoví jsme dosud byli my. Vnímali jsme podněty občanů, naslouchali jim a jejich každodenní starosti řešili jak jen to bylo možné. Samozřejmě vždy se dá všechno dělat ještě lépe, ale během dvouletého období, kdy jsem byl starostou, jsme rozhodně žádná zásadní témata neodkládali a věnovali jim náležitou péči. Věřím, že na obvodu to bylo znát. 

Je teď v dobré finanční kondici a to i přes to, že covid nám všem komplikuje život. Rozpočet na příští rok, který jsem před svým odvoláním společně s vedoucí finančního odboru, kolegy z rady a dalšími pracovníky úřadu začal připravovat, stačí jen dotáhnout. Je evidentní, že díky dobrému hospodaření a rozvojovým aktivitám odvolaného vedení bude výjimečný, předpokládám, že přesáhne 300 milionů korun, což Mariánské Hory a Hulváky dlouho neměly.

Novému vedení přeji především uvážlivá rozhodnutí, aby se rozvojové aktivity nezastavily a aby případné změny v plánech nebyly činěny pouze na základě potřeby odlišit se od svých předchůdců. O budoucnost městského obvodu a jeho obyvatel by nám totiž všem mělo jít především.

V té souvislosti také vyzývám své nástupce k tomu, aby se zdrželi vytváření konspiračních teorií o tom, co zlého a nekalého se na radnici v minulosti dělo. Už jsem slyšel několik zaručených příběhů a je až neuvěřitelné, co jsou schopni někteří lidé vymyslet, jen aby zlegalizovali své vlastní nemravné chování. Bylo by tak skvělé, kdyby se nové vedení soustředilo především na vlastní práci a její přesah do budoucna.

Chtěl bych poděkovat všem, kteří mi osobně a mým odvolaným kolegům z rady, vyjadřujete podporu. Velmi si toho vážíme a věřte, rádi bychom pokračovali v započaté práci, i když to možná z důvodu aktuálního uspořádání politických sil v zastupitelstvu bude složitější. Stále se ale budeme potkávat v ulicích a také spolu i nadále můžeme řešit různá témata. Z pozice zastupitele se budu zajímat o činnost současného vedení, plánuji s kolegy předkládat vlastní rozvojové návrhy a i nadále máme zájem ovlivňovat dění v našem městském obvodě ve prospěch jeho obyvatel, jak jsme činili dosud. 

I v politice je totiž mnoho lidí, kteří se neustále zabývají jen minulostí. A samozřejmě se zpět ohlížet můžeme. Musí pak ale také být někdo, kdo se umí dívat dopředu.

Přeji Vám všem vše dobré!

Váš (dnes už bývalý) starosta

Patrik Hujdus

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *