Vyhlášení bezdoplatkové zóny

Městský obvod Mariánské Hory a Hulváky jako první a dosud jediný obvod v Ostravě vyhlásil na celém svém území bezdoplatkovou zónu. O její vyhlášení požádalo vedení radnice kompetentní úřad krátce po svém zvolení. Díky bezdoplatkové zóně se do obvodu omezil přísun nových sociálně slabých a nepřizpůsobivých obyvatel. Pokud se zde přistěhují, doplatek na bydlení nezískají. Bezdoplatková zóna nevyřeší veškeré problémy s nepřizpůsobivými, ale významně omezuje zneužívání sociálních dávek a tím i výskyt sociálně nežádoucích jevů. V souvislosti s potřebou postupného zvyšování bezpečnosti došlo také k rozšíření počtu kamer metropolitního kamerového systému.

Příspěvek je součástí seriálu s názvem
Co se dá stihnout za 24 měsíců ve funkci – souhrn toho nejdůležitějšího, co prosadilo bývalé vedení obvodu za uplynulé dva roky

Od listopadu 2018 do listopadu 2020 byla ve vedení městského obvodu Mariánské Hory a Hulváky koalice NEZÁVISLÍ, KDU-ČSL, Ostravak, KSČM a SPD (později Trikolóra), v jejímž čele stál starosta Patrik Hujdus. Ačkoli se po volbách některým zdálo, že tento slepenec několika stran a hnutí nebude fungovat, opak byl pravdou. Za uplynulé dva roky společného působení na radnici se toho podařilo mnoho. A protože dva roky tvoří dvacet čtyři měsíců, vybrali jsme právě dvacet čtyři témat, které stojí za zmínku připomenout.

Po představení všech budou čtenáři nezpravodaje.cz mít možnost hlasovat v anketě, který z úspěchů a zrealizovaných myšlenek je podle nich pro městský obvod Mariánské Hory a Hulváky nejvýznamnější, případně se kterým se nejvíce ztotožňují a jsou za něj rádi. Ze všech hlasujících následně vylosujeme deset, kteří získají drobné poděkování za účast v anketě.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *