Pomoc obyvatelům v nouzovém stavu

V první vlně koronaviru neexistoval ideální návod na to, jak se chovat, proto každý dělal vše, co považoval za nejlepší, aby ochránil sebe a své blízké. Také městský obvod Mariánské Hory a Hulváky se snažil postupovat především v zájmu svých občanů. Vedení obvodu nakoupilo látku a další materiál na roušky pro dobrovolné švadlenky, zajistilo roušky pro seniory a další ohrožené skupiny. Obyvatelům, kteří měli zájem, byla zdarma distribuována dezinfekce, zahájil se nákup a rozvoz potravin, léků a drogerie z radnice, zaměstnanci, spolupracovníci úřadu a dobrovolníci balili obálky, roznášeli informační letáky a roušky a současně dezinfikovali nejen bytové domy, ale také kontejnery na odpad, lavičky a další veřejný mobiliář. Městský obvod poskytl podnikatelům, kteří měli zavřené provozovny a omezený provoz, slevu na nájemném a současně pro ně připravil balíčky s dezinfekcí a rouškami. Děkujeme všem, kteří se ochotně zapojili a pomohli. Mnozí z Vás tak činíte i nadále! 

Příspěvek je součástí seriálu s názvem
Co se dá stihnout za 24 měsíců ve funkci – souhrn toho nejdůležitějšího, co prosadilo bývalé vedení obvodu za uplynulé dva roky

Od listopadu 2018 do listopadu 2020 byla ve vedení městského obvodu Mariánské Hory a Hulváky koalice NEZÁVISLÍ, KDU-ČSL, Ostravak, KSČM a SPD (později Trikolóra), v jejímž čele stál starosta Patrik Hujdus. Ačkoli se po volbách některým zdálo, že tento slepenec několika stran a hnutí nebude fungovat, opak byl pravdou. Za uplynulé dva roky společného působení na radnici se toho podařilo mnoho. A protože dva roky tvoří dvacet čtyři měsíců, vybrali jsme právě dvacet čtyři témat, které stojí za zmínku připomenout.

Po představení všech budou čtenáři nezpravodaje.cz mít možnost hlasovat v anketě, který z úspěchů a zrealizovaných myšlenek je podle nich pro městský obvod Mariánské Hory a Hulváky nejvýznamnější, případně se kterým se nejvíce ztotožňují a jsou za něj rádi. Ze všech hlasujících následně vylosujeme deset, kteří získají drobné poděkování za účast v anketě.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *