Rychlejší opravy bytů díky stomilionovému úvěru

Zásadní rozhodnutí udělal městský obvod v oblasti bytového a domovního fondu. Při dlouhodobě nízkém nájemném v obecních bytech v uplynulých letech nebylo možné dostatečně zajistit všechny potřebné opravy a rekonstrukce. Ty se proto realizovaly postupně podle jejich naléhavosti a finančních možností rozpočtu. Aby bylo možné opravy zrychlit, rozhodlo vedení obvodu o čerpání úvěru ve výši 100 milionů korun. Díky výhodným podmínkám a nízké úrokové sazbě, které se městu podařilo vysoutěžit, splátky úvěru nezatíží rozpočet městského obvodu, potřebné rekonstrukce se zrealizují dříve a nájemníci získají větší komfort bydlení.

Příspěvek je součástí seriálu s názvem
Co se dá stihnout za 24 měsíců ve funkci – souhrn toho nejdůležitějšího, co prosadilo bývalé vedení obvodu za uplynulé dva roky

Od listopadu 2018 do listopadu 2020 byla ve vedení městského obvodu Mariánské Hory a Hulváky koalice NEZÁVISLÍ, KDU-ČSL, Ostravak, KSČM a SPD (později Trikolóra), v jejímž čele stál starosta Patrik Hujdus. Ačkoli se po volbách některým zdálo, že tento slepenec několika stran a hnutí nebude fungovat, opak byl pravdou. Za uplynulé dva roky společného působení na radnici se toho podařilo mnoho. A protože dva roky tvoří dvacet čtyři měsíců, vybrali jsme právě dvacet čtyři témat, které stojí za zmínku připomenout.

Po představení všech budou čtenáři nezpravodaje.cz mít možnost hlasovat v anketě, který z úspěchů a zrealizovaných myšlenek je podle nich pro městský obvod Mariánské Hory a Hulváky nejvýznamnější, případně se kterým se nejvíce ztotožňují a jsou za něj rádi. Ze všech hlasujících následně vylosujeme deset, kteří získají drobné poděkování za účast v anketě.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *