Plán na postupnou regeneraci vnitrobloků

Vedení mariánskohorské radnice nechalo na základě podnětu komise pro investice a strategický rozvoj zpracovat analýzu všech vnitrobloků v obvodu s cílem jejich postupné regenerace. Analýza pojmenovala současný stav vnitrobloků, zhodnotila, v jakém stavu jsou pevné povrchy a zeleň na jednotlivých místech, provedla soupis dětských prvků a dalšího mobiliáře a zabývala se i vlastnickou strukturou jednotlivých pozemků, aby obvod věděl, které plochy může po dohodě s místními obyvateli začít regenerovat jako první. Analýze předcházel workshop studentů Vysoké školy báňské – Technické univerzity Ostrava, v rámci kterého vznikly tři pilotni studie na regenereraci vnitrobloků na ulicích Sušilově, Nivnické a v blízkosti úřadu za domy na ulici Přemyslovců.

Příspěvek je součástí seriálu s názvem
Co se dá stihnout za 24 měsíců ve funkci – souhrn toho nejdůležitějšího, co prosadilo bývalé vedení obvodu za uplynulé dva roky

Od listopadu 2018 do listopadu 2020 byla ve vedení městského obvodu Mariánské Hory a Hulváky koalice NEZÁVISLÍ, KDU-ČSL, Ostravak, KSČM a SPD (později Trikolóra), v jejímž čele stál starosta Patrik Hujdus. Ačkoli se po volbách některým zdálo, že tento slepenec několika stran a hnutí nebude fungovat, opak byl pravdou. Za uplynulé dva roky společného působení na radnici se toho podařilo mnoho. A protože dva roky tvoří dvacet čtyři měsíců, vybrali jsme právě dvacet čtyři témat, které stojí za zmínku připomenout.

Po představení všech budou čtenáři nezpravodaje.cz mít možnost hlasovat v anketě, který z úspěchů a zrealizovaných myšlenek je podle nich pro městský obvod Mariánské Hory a Hulváky nejvýznamnější, případně se kterým se nejvíce ztotožňují a jsou za něj rádi. Ze všech hlasujících následně vylosujeme deset, kteří získají drobné poděkování za účast v anketě.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *