Plán na rozvoj dobrovolných hasičů v obvodu

Přesto, že historie mariánskohorského Sboru dobrovolných hasičů sahá až do roku 1893, v současné době má tento spolek pouze deset členů, kteří se věnují především preventivní činnosti a požárním kontrolám bytových domů. V obvodu již několik let chybí jednotka a také potřebná technika. Právě to mělo v plánu vedení obvodu se starostou Patrikem Hujdusem změnit. Zrodil se plán na nákup areálu, kde by bylo možné vybudovat dobrovolným hasičům zázemí a odkud by mohli vyvíjet svou činnost. Součástí plánu byl nábor nových členů a práce s dětmi a mládeží, aby se dobrovolným hasičům vytvořila nová členská základna, která by se v budoucích letech mohla zapojovat do požární ochrany v obvodu a pomoci jeho obyvatelům při dalších potřebných aktivitách.

Příspěvek je součástí seriálu s názvem
Co se dá stihnout za 24 měsíců ve funkci – souhrn toho nejdůležitějšího, co prosadilo bývalé vedení obvodu za uplynulé dva roky

Od listopadu 2018 do listopadu 2020 byla ve vedení městského obvodu Mariánské Hory a Hulváky koalice NEZÁVISLÍ, KDU-ČSL, Ostravak, KSČM a SPD (později Trikolóra), v jejímž čele stál starosta Patrik Hujdus. Ačkoli se po volbách některým zdálo, že tento slepenec několika stran a hnutí nebude fungovat, opak byl pravdou. Za uplynulé dva roky společného působení na radnici se toho podařilo mnoho. A protože dva roky tvoří dvacet čtyři měsíců, vybrali jsme právě dvacet čtyři témat, které stojí za zmínku připomenout.

Po představení všech budou čtenáři nezpravodaje.cz mít možnost hlasovat v anketě, který z úspěchů a zrealizovaných myšlenek je podle nich pro městský obvod Mariánské Hory a Hulváky nejvýznamnější, případně se kterým se nejvíce ztotožňují a jsou za něj rádi. Ze všech hlasujících následně vylosujeme deset, kteří získají drobné poděkování za účast v anketě.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *