Vybudování akumulačních nádrží na vodu a zelených parkovišť

Nejen v letních měsících bývá sucho a města trápí nedostatek vody. O stromy, keře, květinové záhony a travnaté plochy je potřeba pečovat, aby neuschly. Také z toho důvodu vedení městského obvodu plánovalo vytvořit na území Mariánských Hor a Hulvák systém akumulačních nádrží na vodu, do kterých by se zachytávala dešťová voda a byla k dispozici pracovníkům údržby. Ti by v případě potřeby vodu přečerpali do speciální mobilní nádrže a následně jí použili na zalévání. Součástí modro-zelených opatření je i umísťování speciálních zavlažovacích vaků ke stromům, ale taky záměr vybudovaní tzv. zelených parkovacích stání. Projektují se na ulicích Nivnické, Žákovské a Jahnově a na jejich realizaci plánoval městský obvod využít, stejně jako v případě akumulačních nádrží na dešťovku, finanční prostředky z dotací.

Příspěvek je součástí seriálu s názvem
Co se dá stihnout za 24 měsíců ve funkci – souhrn toho nejdůležitějšího, co prosadilo bývalé vedení obvodu za uplynulé dva roky

Od listopadu 2018 do listopadu 2020 byla ve vedení městského obvodu Mariánské Hory a Hulváky koalice NEZÁVISLÍ, KDU-ČSL, Ostravak, KSČM a SPD (později Trikolóra), v jejímž čele stál starosta Patrik Hujdus. Ačkoli se po volbách některým zdálo, že tento slepenec několika stran a hnutí nebude fungovat, opak byl pravdou. Za uplynulé dva roky společného působení na radnici se toho podařilo mnoho. A protože dva roky tvoří dvacet čtyři měsíců, vybrali jsme právě dvacet čtyři témat, které stojí za zmínku připomenout.

Po představení všech budou čtenáři nezpravodaje.cz mít možnost hlasovat v anketě, který z úspěchů a zrealizovaných myšlenek je podle nich pro městský obvod Mariánské Hory a Hulváky nejvýznamnější, případně se kterým se nejvíce ztotožňují a jsou za něj rádi. Ze všech hlasujících následně vylosujeme deset, kteří získají drobné poděkování za účast v anketě.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *