Vedení radnice Mariánské Hory a Hulváky očima občanů

Dne 14. 1. 2021 byl uveřejněn na ČT1 příspěvek v pořadu Události z regionu, kde pan Luzar (současný místostarosta LEČO) vyhlašuje válku soukromým ubytovnám a slibuje, že je bude tvrdě stíhat. Bohužel mu ale jako zastupiteli uniklo, že se bývalému vedení podařilo prosadit bezdoplatkovou zónu na celém území městského obvodu Mariánské Hory a Hulváky. Celé toto sdělení pana Luzara občanům proto považuji pouze za populistický krok a touhu se zviditelnit. Nebo snad snahu ukázat, jak to teď dělají lépe a transparentně. Osobně bych to nazval výkřikem do tmy.

https://www.ceskatelevize.cz/porady/10122978233-udalosti-v-regionech-ostrava/421231100030114-udalosti-v-regionech/video/813351

Je nutno podotknout, že ještě před samotným natáčením zmíněného příspěvku nechal pan Luzar obyvatele ubytovny uklidit nepořádek kolem tohoto domu (konkrétně se jedná o ubytovnu na ulici Jablonského, patřící soukromému vlastníku). Na základě svého úsudku a neznalostí věci, dal svévolně přemístit kontejnery na odpad (OZO) na louku pod stromy, kde těžký popelářský vůz nemůže ani náhodou vjet. Přitom má OZO přesně vymezené plochy, odkud odpad sváží. A jaká je dnešní realita? Už to tam vypadá opět jako obvykle… A co hůře, je otázkou, kdy a na čí náklady bude odpad z tohoto nepřístupného místa odvezen. Paradoxní na celé situaci je fakt, že si dokonce v neděli před natáčením televizního příspěvku, byl pan Luzar pořádek v lokalitě, asi pro vlastní ujištění, zkontrolovat a na „pomoc“ si vzal politického kolegu, který je zastupitelem v jiném městském obvodě.

Považuji za nutné ještě zmínit, že panu Luzarovi pravděpodobně opatření a nařízení související s vyhlášeným nouzovým stavem v souvislosti s šířením onemocnění Covid-19 zhola nic neříkají. Po celou dobu výše popsané akce neměl roušku na obličeji (viz. foto) a svým přístupem ohrožoval nejenom sebe, ale také ostatní občany, potažmo i pracovníky na úřadě. Můžeme jen doufat, že není pozitivní na koronavirus.

No a lokalita na ulici Jablonského má stále ty stejné problémy s nepořádkem, odpadem, a teď navíc i s kontejnery na odpad, které nejde odvézt….  

Autor:
nespokojený občan z lokality Fráni Šrámka a sousedé

Aktuální stav ke dni 26.1. v 11:38 hodin. Nepořádek všude a kontejner už je zpátky na cestě.

Něco nám to připomíná… 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *