Vrácení rakety do parku

V parku mezi ulicemi Výstavní, Zelenou a 1. máje byla v minulosti průlezka ve tvaru rakety. Pamatují si ji minimálně dvě generace obyvatel našeho městského obvodu, které si do parku na raketu jako děti chodily hrát. Vedení obvodu zařadilo vrácení rakety do parku mezi projekty participativního rozpočtu roku 2020, nápad získal podporu obyvatel v hlasování a ještě v loňském roce se začal realizovat. Raketa se objevila v nevyužitém kruhu a nahradila náletové dřeviny, které zde několik let rostly a hyzdily prostor. K finančním prostředkům z participativního rozpočtu obvod přidal další peníze na pružinová houpadla a terénní úpravy kolem nich. Letos na jaře bude hotovo.

Příspěvek je součástí seriálu s názvem
Co se dá stihnout za 24 měsíců ve funkci – souhrn toho nejdůležitějšího, co prosadilo bývalé vedení obvodu za uplynulé dva roky

Od listopadu 2018 do listopadu 2020 byla ve vedení městského obvodu Mariánské Hory a Hulváky koalice NEZÁVISLÍ, KDU-ČSL, Ostravak, KSČM a SPD (později Trikolóra), v jejímž čele stál starosta Patrik Hujdus. Ačkoli se po volbách některým zdálo, že tento slepenec několika stran a hnutí nebude fungovat, opak byl pravdou. Za uplynulé dva roky společného působení na radnici se toho podařilo mnoho. A protože dva roky tvoří dvacet čtyři měsíců, vybrali jsme právě dvacet čtyři témat, které stojí za zmínku připomenout.

Postupně Vám je budeme představovat a v závěru představení budete mít možnost hlasovat v anketě, který z úspěchů a zrealizovaných myšlenek je podle Vás pro náš městský obvod nejvýznamnější, případně se kterým se nejvíce ztotožňujete a jste za něj rádi. Ze všech hlasujících následně vylosujeme deset, kteří získají drobné poděkování za účast v anketě.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *