Vychází nezávislý Zpravodaj pro Mariánské Hory a Hulváky

Tento týden vychází tištěná verze internetového serveru nezpravodaj.cz. Má název „nezávislý Zpravodaj pro Mariánské Hory a Hulváky“ a jeho záměrem je informovat veřejnost o dění v městském obvodu. Především pak ty obyvatele, kteří nemají přístup k internetu, případně raději čtou zprávy z novin, než z obrazovky počítače, tabletu, či mobilního telefonu.

Za projektem stojí skupina mariánskohorských zastupitelů a bývalý starosta Patrik Hujdus, který počin komentoval několika větami:

Jak asi víte, v listopadu loňského roku došlo ke změnám ve vedení Mariánských Hor a Hulvák. Již nepůsobím ve funkci starosty a jsem řadovým zastupitelem. O dění v našem obvodu se ale zajímám i nadále, stejně jako další členové bývalého vedení.
Poslední tři měsíce jsme pečlivě četli oficiální radniční Zpravodaj a nabyli jsme dojmu, že kromě předávání aktuálních zpráv občanům občas obsahuje také informace, které jsou lehce zavádějící a ne zcela přesné. Jakoby hlavním cílem nového vedení bylo podprahově dehonestovat práci svých předchůdců. 
S kolegy jsme se proto rozhodli, že budeme vydávat vlastní “nezávislý” Zpravodaj. Ne proto, abychom za každou cenu všechno kritizovali, není naším cílem vést “mediální boj”, protože myslíme, že je to otravné, zbytečné a hlavně to nikam náš městský obvod neposune. V našem NEZpravodaji ale budeme reagovat na aktuální dění na radnici, nastavovat zrcadlo novému vedení, představovat obyvatelům našeho městského obvodu vlastní pohled na jednotlivá témata a současně zveřejňovat názory občanů. 
V prvním vydání rekapitulujeme události od posledního zasedání zastupitelstva.
Přeji Vám krásný začátek týdne, vše dobré a především pevné zdraví.

Nezávislý Zpravodaj bude distribuován zdarma do všech poštovních schránek v městském obvodu Mariánské Hory a Hulváky. V pondělí 22. února vyšlo jeho první číslo. Aktuálně je k dispozici online a během následujících dnů bude doručeno obyvatelům obvodu i fyzicky.

„V současné době má NEZpravodaj osm stran. Do budoucna se ale může rozrůst, podle toho, jaký bude zájem čtenářů a jaká témata budeme nacházet. Máme v plánu také nabídnout inzertní prostor místním podnikatelům. Díky nejrůznějším omezením potřebují pomoc a podporu a proto reklama v našem periodiku bude spíše za symbolickou cenu,“ upřesnil Patrik Hujdus.

Únorové vydání NEZpravodaje ke stažení ZDE.