Rekviem za Jánošíka

Tak nám zabili Jánošíka, přesněji řečeno Jánošíka z Hulvák. Kdo jej zabil? Zabili jej společně chamtivost s papalášstvím. Pro pochopení je třeba ujasnit, že do pózy Jánošíka se rád stavěl v době svého působení coby opoziční zastupitel, nynější místostarosta Luzar. Po půl roce ve funkci místostarosty zřejmě zařadil do kategorie „chudým dával“ i sebe. 

Po mnoha letech se rozhodl ukončit svůj vztah s matkou svého syna a vyskytla se zásadní otázka: „Kam s ní?“ Pan místostarosta se kvalifikoval pro vedení bytového odboru tím, že jak sám prohlásil, vlastní několik bytů, které pronajímá. Teď usvědčíme pachatele z chamtivosti: svého syna však ve svém bytě neubytuje, asi by nemohl chtít přiměřený nájem. Řekl si tedy: „Vždyť můžu,“ (pachatel papalášství) „dám jim byt obecní.“ 

Vybral tedy vhodný byt a sám osobně dohlížel na jeho rekonstrukci. Zdá se, že po půl roce „bačování“ na radnici nynější vedení oživilo praktiky zlatých devadesátých let a systém „ruka ruku myje“ funguje dokonale.

Pokud je proklamovanou transparentností myšleno to, že se z občanů dělají hlupáci, kteří chodí na prohlídky bytů, aby bylo formalitám učiněno za dost, pak je vše v pořádku. Prohlídky v tomto případě totiž byly jen ztrátou času, protože už od počátku bylo jasné, komu je byt určen.

Na okraj jen podotknu, že rada, byť znala všechna fakta, toto jednohlasně schválila. Jak je vidět, „napravování nespravedlností“ platí pouze pro občany, kteří nejsou v příbuzenském vztahu k současnému vedení. Možná si ve svém opojení mocí neuvědomují, že změnami výše nájmů tj. navyšeními, ušitými na míru pro „nepřátelé“, vytvořili precedens. Na základě tohoto precedentu nemají ani jejich přátelé a příbuzní jistotu, že se jim také nezmění podmínky spojené s nájemním bydlením v obecních bytech. Třeba se za dva tři roky změní směrnice a pak se i jim může bydlení neplánovaně a razantně prodražit.

Končím tedy s pozdravem občanům Mariánských Hor a Hulvák: „ANO, je nám líp spolu s Lepšími a Čistšími Občany, protože si to za vlání Trikolóry ODSedíme za Vaše peníze ve vedení obce a určitě nám to něco užitečného přinese.

P.S. Jak rád vždy říkal pan místostarosta Čmiel: „Celé Mariánky o tom mluví,“ doneslo se mi, že další byt 3+1, se opravuje adresně zase pro jeho známého.

Yveta Sekeráková
zastupitelka za KSČM

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *