Zrušit odbor sociálně-právní ochrany dětí je absurdní

Ke zrušení odboru sociálně-právní ochrany dětí a s tím související destabilizaci dvou úseků Úřadu městského obvodu Mariánské Hory a Hulváky se vyjádřila bývala resortní místostarostka Jana Pagáčová. V dopise odeslaném dnes ráno starostovi a dalším členům rady odsoudila kroky současného vedení radnice. Celý text si můžete přečíst níže:

Vážený pane starosto, členové Rady,

ráda bych se vyjádřila k vašemu rozhodnutí zrušit odbor sociálně-právní ochrany dětí. Bohužel ani v této chvíli, kdy píši vám tento dopis, nemám v úložišti usnesení Rady, kterým se tak stalo, a tudíž neznám ani oficiální důvod tohoto zrušení. Z doslechu vím, že jste mimořádnou radou nakonec ustanovili oddělení místo odboru. Toto oddělení má spadat přímo pod odbor sociální péče.

Byla jsem resortní místostarostkou odboru sociální péče 6 let a resortní místostarostkou odboru sociálně-právní ochrany dětí 4 roky. Byla jsem hrdá na to, že tyto odbory jsou bezproblémové, odvádějí profesionální práci a že i následné kontroly jsou s jejich prací spokojeny.

Každý z těchto dvou odborů je specifický a řídí se danými zákony, vyhláškami a metodikami. Nelze smíchat hrušky s jablky a tvářit se, že to nějak bude fungovat. Navíc oba odbory působí v tzv. přenesené působnosti, ne v samostatné působnosti.

Svým svévolným rozhodnutím jste neblaze ovlivnili činnost státní správy, do které dle Zákona o obcích nemůžete zasahovat. Oba odbory čerpají státní dotace a každá změna v průběhu čerpání dotací je problém. Nese to velkou administrativní zátěž, nové názvy apod.

Proč tedy tento kolotoč? Předcházela tomuto vašemu zásadnímu rozhodnutí aspoň právní analýza, která by zahrnovala i možná rizika? Pokud ano, požaduji tyto doklady, aby bylo zřejmé, na jakém základě jste se rozhodli udělat tento krok. Byla tato změna konzultována i s pracovníky, kterých se týká?

Ze své zkušenosti vím, jak bylo těžké najít kvalifikovanou vedoucí sociálně-právní ochrany dětí. Proběhlo několik výběrových řízení, než se taková erudovaná síla našla. Vy dnes dáte na webové stránky oznámení o výběrovém řízení s nástupem do 3 týdnů, není to absurdní?

Z toho je zřejmé, že tato uměle vyvolaná organizační změna a výpověď stávající vedoucí (pozn.: která je přítelkyní pana Hujduse), byla jen narychlo jakousi mstou bývalému starostovi.

Jak dětinské, jak ubohé!!!!

Pánové, opravdu z toho máte radost, jak jste mu to natřeli? Stydím se za vaše chování.

Myslím si, že náš městský obvod si zaslouží lepší vedení. Vedení, které bude kompetentní a vzdělané. A nejenom vzdělané, ale i lidsky slušné.

Jana Pagáčová
zastupitelka za KDU-ČSL

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *